Vienna Test System یا آزمون وینا چیست؟

Vienna Test System یا آزمون وینا چیست؟

تماس مستقیم جهت تهیه نسخه معتبر آزمون های وینا


مطالب مرتبط

خرید نسخه اورجینال Vienna Test System (کلیک کنید)

راهنمای انتخاب آزمون های وینا (کلیک کنید)


در روانشناسی، توسعه دستگاههایی که به سنجش و اندازه گیری محرک های بسیار کوتاه و زمان واکنش بپردازند، امر بسیار مهمی است. شوفرید جز اولین شرکت هایی است که به سرمایه گذاری در حیطه آزمون های روانشناختی کامپیوتری و آنلاین روی آورد. تلاش های شوفرید در اوایل دهه 80، منجر به ظهور مجموعه آزمون های روانشناختی وینا شد که در ابتدا قطعات سخت افزاری و سیستم عامل مخصوص به خود را داشت. در 1986 اولین مجموعه آزمون های وینا که از یک رایانه به عنوان سخت افزار استفاده می نمود، راه اندازی شد. وینا یک مجموعه آزمون (سیستم آزمون) بری ارزیابی های روانشناختی رایانه ای است که با استفاده از آن می توان آزمون های روانشناختی دیجیتال را اجرا کرد و از نمره گذاری خودکار و جامع آن استاده نمود. این مجموعه آزمون شامل پرسشنامه های کلاسیک و آزمون هایی است که به دلایل مختلف، صرفا می توانند توسط کامپیوتر نمره گذاری شوند. مانند: آزمون های حساس به زمان، آزمون های تطبیقی، ترکیبی از آزمون ها برای اهداف خاص (Test Set) و یا امتیازدهی متفاوت از پاسخ های فردی ... . در طی سالیان گذشته، مجموعه آزمون های وینا، به واسطه پیشرفت هایی که داشته است، تغییرات بسیاری کرده است و هم اکنون این مجموعه با ویژگی های مختلف و در 4 حیطه تخصصی موجود می باشد. 


زمینه های کاربرد نرم افزار:

 

1. عصب روانشناختی : آزمون های روانشناختی مناسب جهت ارزیابی های بالینی - عصب روانشناختی

 تشخیص نوع و شناسایی مکان آسیب مغزی، به خودی خود، اطلاعات کافی در مورد میزان و ماهیت هرگونه اختلال عملکردی را فراهم نمی کند و برای اینکه این اختلالات عملکردی هم از نظر کمی و هم کیفی مورد ارزیابی و متعاقبا درمان قرار گیرند، نیاز به آزمایش های عصب روانشناختی مرتبط، معتبر و قابل اعتماد و روش های درمانی کارآمد است. آزمون عصب روانشناختی وینا دقیقا متناسب با این مشکل طراحی شده است و ارزیابی های متعددی را در این حیطه ارائه می دهد.


 

2. HR یا منابع انسانی : مدیریت منابع انسانی سازمان ها و ارگان ها و شرکت ها با آزمون های روانشناختی ویژه

شما با مجموعه وینا HR (Human Resources) یا منابع انسانی با طیف وسیعی از آزمون های بررسی شخصیت، هوش، توانایی، علاقه و ... رو به رو هستید. این مجموعه، کاملا قابل تنظیم است و شما را قادر می سازد تا بهترین آزمون ها را برای مشخصات خاص و مورد نیاز خود، جهت استخدام پرسنل، انتخاب نمایید. 

3. ترافیک : آزمون های روانشناختی برای ایمنی بیشتر افراد، در جاده ها

نقش عامل انسانی در تصادفات رانندگی بسیار مهم است. تحقیقات مرتبط با ایمنی ترافیک، نشان می دهد که 90 درصد کل تصادفات مربوط به خطای انسانی است. رفتار و روش راننده از عوامل اصلی در پیشگیری از تصادفات است و این دقیقا همان جایی است که ارزیابی های روانشناختی ترافیک به کار می آیند. آزمون های روانشناختی ترافیک، به ارزیابی کننده این امکان را می دهد تا با اندازه گیری توانایی ها و رفتارهای مربوط به ایمنی جاده، در مورد اینکه راننده مجاز به رانندگی هست یا نه، تصمیم بگیرد.


4. ورزش : استعدادیابی ورزشی، پرورش بازیکنان جوان و تحقیقات در زمینه روانشناسی ورزشی

در سال های اخیر توجه به روانشناسی ورزشی، صعود قابل توجهی داشته است. در ورزش اغلب این عوامل روانی هستند که تفاوت بین شکست و پیروزی را ایجاد می کنند. استفاده از آزمون های روانشناخی مناسب شما را قادر می سازد تا عوامل مخربی چون سطح بالای استرس، توجه کم و یا انگیزه پایین را ارزیابی و اقدامات جبرانی مورد نیاز را اعمال نمایید


خصوصیات کلی نرم افزار:

- مجموعه آزمون های وینا اولین مجموعه در نوع خود است که اساس و زیربنای تشخیص روانشناختی دیجیتال را پایه گذاری کرد. این سیستم با کمک کاربران خود و استفاده از چالش های آن ها رشد کرده است. به همین دلیل کاربر پسند بودن، داشتن رابط کاربری منعطف و سهولت استفاده، جزو موارد مهم در توسعه آزمون وینا، نزد سازندگان آن بوده است.

- آزمون وینا طیف گسترده ای از زبان ها را پشتیبانی می کند. این مجموعه آزمون بدون نیاز به پرداخت هزینه بیشتر و یا نصب نرم افزاری اضافه، به 30 زبان ارائه می شود. لازم به ذکر است که این 30 زبان صرفا از تست ها پشتیبانی می کنند. همچنین، رابط کاربری و امتیازدهی نتایج آزمون ها، به 14 زبان ارائه می شود.

- این مجموعه، حدود 150 آزمون را در حیطه های مختلف پشتیبانی می کند که شامل تست هایی جهت اندازه گیری هوش، توانایی های شناختی، عملکردهای اجرایی، توجه، حافظه و شخصیت می باشد. همه این تست ها معتبر هستند و نرمال سازی شده اند. برخی از آن ها نیز با همکاری دانشگاه های مختلف، توسعه داده شده اند. آزمون وینا بسیاری از آزمون های شناختی را در شکل های مختلف ارائه می دهد، این آزمون ها در مواردی همچون زمان انجام تست، سطح دشواری تست و یا نحوه ارائه با یکدیگر متفاوت هستند. همین طور شکل های موازی از آزمون ها موجود است که می توان از آن ها به عنوان جایگزین یکدیگر استفاده نمود.

- آزمون های وینا دارای جامعه نرمال بزرگ و به روز هستند تا بتوانند نتایج تست ها را با نمونه های هنجاریابی شده مقایسه کنند. گروه های هنجاری متفاوتی وجود دارد به طور مثال گروه هنجاری ویژه رده های سنی، آموزش و یا جنسیت. شما می توانید جامعه نرمالی که خود جمع آوری نموده اید را نیز به مجموعه، اضافه نمایید. 


وجه تمایز یک مجموعه آزمون یا سیستم آزمون با یک آزمون کامپیوتری در چیست؟

یک آزمون کامپیوتری چه به صورت آنلاین و چه به صورت غیر آنلاین برگزار شود، شامل یک جلسه تست و یک فایل نتیجه آزمون می باشد. اما مجموعه یا سیستم آزمون ابزاری نرم افزاری است که توسط یک رابط کاربری استاندارد و مناسب امکان برگزاری چند آزمون را در یک جلسه برای شما فراهم می کند. سیستم آزمون شما را قادر می سازد تا با داده های خود کار کنید، در واقع شما با یک برنامه ای که صرفا جهت آزمون گیری و نمره دهی طراحی شده است، مواجه نیستید و روش های تست و آزمایش وینا می تواند با نیازهای شما تطبیق یابد.


مزایای آزمون های دیجیتال نسبت به آزمون های قلم و کاغذی:

آزمون های دیجیتال از بسیاری جهات نسبت به آزمون های قلم و کاغذی برتر هستند:

1. کوتاه بودن زمان انجام آزمون و نمره گذاری و امتیازدهی خودکار باعث صرفه جویی در وقت می شود.

2. امتیازدهی سریع، دقیق و خودکار نتایج آزمون

3. حداکثر بی طرفی و انصاف در ارزیابی هر مراجع به این دلیل که آزمون مستقل از ناظر و آزمونگر اجرا می شود.

4. قابلیت اطمینان بالا به خصوص در آزمون های توجه و تمرکز

5. امکان برگزاری آزمون به زبان های مختلف (آزمون های وینا حداکثر به 30 زبان دنیا و نتایج آزمون ها به 14 زبان ارائه می شوند. )

6. امنیت و حفاظت بیشتر از داده ها در برابر ارائه نادرست ( شناسایی احتمال جعل و یا ارائه نادرست اطلاعات با آزمایش های همگن راش (Rasch) توسط الگوریتم های مناسب.)


ارتباط با ما


    

منابع:

SCHUHFRIED.com


بازگشت